Právě je 29 bře 2024 14:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla 3 - Call to undefined function ereg_replace()
PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 18:25 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 08:00
Příspěvky:
23
Hezký den,

svůj problém jsem řešila už s podporou, ale bylo mi doporučeno napsat sem, tak se to pokusím v kostce shrnout.

Chtěla jsem web přepnout na vyšší verzi php, bohužel se mi to nedaří. Problémem je příkaz ereg_replace. Že je potřeba ho přepsat a jak, to už vím. Ale nevím, jak zjistit, v kterých modulech (komponentách apod.) vůbec je.

Kromě toho se mi po přepnutí objeví další chybová hlášení (viz. screen). Když jsem zkoušela pluginy vypnout, hlášení pochopitelně zmizela, ale nevím, jestli je mohu nechat trvale vypnuté. Popřípadě co s tím? Proti spamu používám R-antispam a komentáře mohou psát pouze registrovaní.

Předem děkuji za případné nasměrování.


Přílohy:
z02536.jpg
z02536.jpg [ 296.84 KiB | Zobrazeno 3417 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3 - Call to undefined function ereg_replace()
PříspěvekNapsal: 10 zář 2018 09:09 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

budete muset prohledat obsah souborů na výraz ereg_replace. Hledání v obsahu umožňuje třeba Total Commander, stačí v horním menu přejít na "Příkazy > Hledat ...", následně zaškrtnout část "Hledat text", zadat text a spustit hledání.

V případě dvou rozšíření jantispam a cdscriptegrator, která zobrazují warning hlášení, se bude jednat buď o neaktualizované verze, nebo o pozůstatky ještě ze starší verze aplikace Joomla. Takže nejprve ověřte, jestli tato rozšíření na webu vůbec používáte. Pokud ne, stačí je smazat. A pokud ano, tak se podívejte po aktuálních verzích určených pro novou verzi aplikace Joomla. Ale jelikož se mi je nepodařilo nalézt, tak předpokládám, že se bude jednat o nějaká stará rozšíření.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3 - Call to undefined function ereg_replace()
PříspěvekNapsal: 10 zář 2018 09:41 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 08:00
Příspěvky:
23
Hezký den,

díky moc. Přesně to jsem udělala, ale zatím nic nepřepisovala. Chtěla jsem nejdřív znát vaši odpověď. A ještě si to trochu upřesnit. Tam, kde je samotné ereg nic měnit nemusím? Stačí přepsat jenom zmíněné ereg_replace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3 - Call to undefined function ereg_replace()
PříspěvekNapsal: 10 zář 2018 09:43 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 08:00
Příspěvky:
23
Co se týká těch dvou rozšíření, zkoušela jsem vypnout pluginy a varování zmizela, takže to by možná mohlo stačit. Uvidím, jak to bude vypadat po přepisu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3 - Call to undefined function ereg_replace()
PříspěvekNapsal: 10 zář 2018 10:36 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

nejenom všechny ereg funkce, ale i jiné nebudou podporované. Nevím, co jste na webu prováděli za změny, ale podle chyb se nejspíš jednalo o aktualizaci ze starší verze aplikace Joomla. Jeden z kroků aktualizace je právě ověření kompatibility všech komponent/modulů/rozšíření s novou verzí aplikace Joomla. Staré verze buď zaktualizujete na nové, smažete nebo nahradíte jinými. Tím pádem nenastanou problémy s kompatibilitou, které nyní řešíte. Takže doporučuji tento proces provést.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3 - Call to undefined function ereg_replace()
PříspěvekNapsal: 10 zář 2018 17:30 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 08:00
Příspěvky:
23
No, jsem laik a nejsem si vědoma, že bych dělala nějaké změny. Popravdě jsem si do teď myslela, že aktualizovat stačí to, co se mi nabízí v administraci, kde si kompatibilitu hlídám a nemám s žádným modulem apod. problém, ten mi způsobila až teď nemožnost přejít na vyšší php. Evidentně tomu tak není. Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3 - Call to undefined function ereg_replace()
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2020 14:20 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 08:00
Příspěvky:
23
Dobrý den, po dlouhé době jsem se rozhodla vyřešit výše popsaný problém. Nicméně už nad tím sedím tři dny, vymazala jsem, co se dalo (včetně mezipaměti), všechny komponenty, pluginy i joomla jsou aktuální, nahradila jsem ereg_replace funkcí preg_replace_callback (netuším, jestli je to správně, ale vygooglila jsem a na webu zatím problém není). V php souborech jsem nahradila ereg funkcí preg, nicméně výsledek je stále stejný. Po přepnutí na php 7,2 se zobrazí stále stejná chybová hláška.

Nejsem odborník, jenom uživatel joomly, jediné, co případně upravuji, je čeština, kde není.

Problém je pravděpodobně v některé veřejné části, protože to administrace se po přepnutí na vyšší verzi php dostanu. Všimla jsem si, že dané ereg je i ve skriptech, nevím, jestli to mám opravovat i tam, nebo to nemá žádnou souvislost.

Předem děkuji za opětovnou pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3 - Call to undefined function ereg_replace()
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2020 15:24 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

vložte sem chybová hlášení, která se Vám vypisují. Mělo by se z nich dát jednoduše zjisti, kde k problému dochází.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3 - Call to undefined function ereg_replace()
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2020 15:36 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 08:00
Příspěvky:
23
Přiznávám se, že netuším, co máte na mysli. Seznam chyb z administrace nebo hlášení, které se objeví po přepnutí?

Pokud druhé jmenované, tak přidávám přílohu. Je to stejné, jako v prvním příspěvku.


Přílohy:
z03951.jpg
z03951.jpg [ 64.27 KiB | Zobrazeno 641 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3 - Call to undefined function ereg_replace()
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2020 15:44 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 08:00
Příspěvky:
23
Ještě přidám chybová hlášení z administrace.


Přílohy:
error.cz-error_log-1.txt [132.94 KiB]
616 krát
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz