Právě je 27 dub 2024 00:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla 3.3 - Instalace rozšíření Phoca Download a češtiny
PříspěvekNapsal: 02 led 2015 09:27 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 09:00
Příspěvky:
23
Hezký den, protože na tomto hostingu začínám, tak jsem si chtěla nainstalovat nejnovější verzi Joomly. To nebyl problém, ale pro můj web je stěžejní download. Bohužel se mi Phoca Download nepovedlo nainstalovat a zprovoznit ani po té, co jsem podle návodu na stránkách tvůrce ručně vytvořila tabulky - http://www.phoca.cz/documents/17-phoca- ... -solving68 . Nešla mi nainstalovat ani čeština - byl hlášen chybějící XML soubor. Bohužel jsem si neudělala screeny, celý web i databázi shodila a udělala instalaci 2.5.27 (+ aktualizaci na 2.5.28) a všechno jde jak má.

Jenže já bych přece jenom chtěla používat nejnovější verzi Joomly (raději dřív než později, většinu komponent budu teprve přidávat), ale nějak jsem ztratila odvahu to znovu zkoušet.

Setkali jste se s tímhle problémem někdo? Nebyl by možný postup pro laika, pro kterého bylo doplnění těch tabulek do dtb asi životním výkonem? I když je docela dobře možné, že i to jsem udělala špatně. :^)

Za jakoukoliv pomoc předem díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.3 - Instalace rozšíření Phoca Download a češtiny
PříspěvekNapsal: 02 led 2015 18:29 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

instalaci rozšíření Phoca Download jsem testoval v nejnovější verzi 3.3.6 a proběhla bez problému. Nejdříve je nutné si na stránce Phoca Download Component stáhnout instalační balíček pro verzi Joomla! 3 a následně v administraci aplikace Joomla! v části Rozšíření > Správce rozšíření nahrát. Po úspěšném nahrání tohoto instalačního balíčku se Vám zobrazí hláška o úspěšné instalaci a vytvoření složek.

Následně si na stejné stránce v dolní části najděte a stáhněte český překlad pro verzi Joomla! 3 a nahrajte ho stejným způsobem jako rozšíření Phoca Download.

Až se překlad nahraje, tak obdržíte znovu hlášku o úspěšné instalaci českého překladu. Poté se vraťte na ovládací panel rozšíření Phoca Download, které naleznete v části Komponenty > Phoca stahování, nyní by měl být jazyk v češtině.

Pokud ale máte problémy s instalací českého jazyka, doporučují Vám český překlad nahrát manuálně. Tzn. balíček cs-CZ.com_phocadownload-j25.zip rozbalte ve Vašem počítači a jazykové soubory z balíčku admin_cs-CZ.zip nahrajte na FTP serveru do adresáře administrator/language/cs-CZ, jazykové soubory z balíčku site_cs-CZ.zip nahrajte na FTP serveru do adresáře language/cs-CZ, poté budete mít toto rozšíření v českém jazyce.

Na Webhostingu C4 funguje aplikace Joomla! a rozšíření Phoca Download bez problému, takže během procesu instalace by k žádným chybám nemělo docházet.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.3 - Instalace rozšíření Phoca Download a češtiny
PříspěvekNapsal: 02 led 2015 19:53 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 09:00
Příspěvky:
23
Přesně tohle jsem dělala a systém mi hlásil chybu a chybějící tabulky v databázi. Zkoušela jsem to jak se zazipovaným balíčkem, tak s rozbalenou složkou nahranou přes ftp do složky tmp na serveru. Netuším, kde mohla být chyba.
Zůstanu tedy zatím na finální verzi 2.5.28 a s přechodem na vyšší počkám až na 3.5, o které píšete.
Návod se určitě bude hodit i pak.

A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.3 - Instalace rozšíření Phoca Download a češtiny
PříspěvekNapsal: 02 led 2015 20:00 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

a jste si jistá, že jste vše udělala správně? I v případě, že během instalace češtiny dojde k takové chybě, tak pokud nahrajete překlad na FTP server manuálně, tak by se měl bez problému zobrazovat. Vyzkoušel jsem to na několika testovacích instalacích. Jediný problém by mohl být v tom, že v administraci aplikace Joomla! máte nastavený anglický jazyk, když si ho přepnete na český (Czech), tak by se překlady měly zobrazovat.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.3 - Instalace rozšíření Phoca Download a češtiny
PříspěvekNapsal: 02 led 2015 20:04 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 09:00
Příspěvky:
23
Ale mně se nenainstaloval ani samotný Phoca Download. Něco málo se v administraci zobrazilo po ručním doplnění tabulek v phpMyAdmin. Až pak jsem zkoušela tu češtinu. Tu jsem zmínila jenom okrajově, hlavní problém byl ten, že se mi nepovedlo nainstalovat a zprovoznit PD. Dělala jsem to samé, co ve 2.5, kde se mi všechno nainstalovalo bez problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.3 - Instalace rozšíření Phoca Download a češtiny
PříspěvekNapsal: 02 led 2015 20:26 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

pokud jste se rozhodla, že počkáte na vyšší verzi, tak to záleží jen na Vás. Každopádně instalaci rozšíření Phoca Download jsem několikrát testoval a proběhlo bez problému. Došlo během procesu instalace k nějakému problému?

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.3 - Instalace rozšíření Phoca Download a češtiny
PříspěvekNapsal: 02 led 2015 20:34 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 09:00
Příspěvky:
23
Ne, vybrala jsem balíček, dala nainstalovat a nic. :^)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.3 - Instalace rozšíření Phoca Download a češtiny
PříspěvekNapsal: 03 led 2015 20:26 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

v tom případě by mělo vše fungovat. Pokud ještě nemáte aktivní knihovnu ZIP, tak přes Formulář na autorizovaný požadavek v administračním systému si ji můžete nechat zaktivovat pro daný web. Pro běžnou funkci aplikace Joomla tato knihovna není nutná, ale knihovna ZIP umožňuje rychlejší práci se ZIP soubory na serveru.

Po úspěšném dokončení instalace tohoto rozšíření by se měla zobrazit hláška o úspěšné instalaci a informace o vytvoření adresářů phocadownload, images/phocadownload, phocadownload/userupload, phocadownloadpap a phocadownloadpap/userupload.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 3.3 - Instalace rozšíření Phoca Download a češtiny
PříspěvekNapsal: 03 led 2015 21:37 
C4 zákazník

Registrován:
02 led 2015 09:00
Příspěvky:
23
Dobrý večer,

aktivaci ZIP mám a opravdu se mi to nainstalovat nepovedlo. Děkuji za snahu, ale jak jsem psala, nevím už přesně, co mi systém hlásil. Byla tam chyba s číslem tisíc a něco + hláška o chybějících tabulkách.
V téhle chvíli už jsem věnovala znovuobnovení webu ve verzi 2.5.28 tolik času, že prozatím pouštím trojku z hlavy. Až bude zveřejněna Joomla 3.5 a upgrade na ni, tak uvidíme, jestli mi to půjde nebo ne. :^)

Ještě jednou díky.

P. Č.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz