Právě je 20 dub 2024 07:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla 2.5 - Vlastní chybová stránka
PříspěvekNapsal: 28 bře 2013 18:22 

Registrován:
28 bře 2013 18:05
Příspěvky:
9
Dobrý den, mám nainstalovanou Joomla 2.5. Pokouším se o vytvoření vlastní chybové stránky, ale stále to nefunguje. Nejprve jsem zkusila komponentu JoomSEF. Stránka se zobrazila v článcích jako zveřejněná, ale to bylo vše. Při zkušebním zadání chybné adresy do adresního řádku prohlížeče se zobrazila pouze hláška JEJDA...., což není ani chybová stránka Joomly. Zkoušela jsem i jiné postupy, které jsou popsané zde i jinde na netu, ale bezúspěšně. Mám aktivní rewrite mod a přejmenovaný .htaccess.
Můžete mi prosím poradit, jak stránku vytvořit, aby spolehlivě fungovala? Jen podotýkám – umím html i css, ale neumím PHP (jsem pouhý uživatel, ne programátor). Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla - Vlastní chybová stránka
PříspěvekNapsal: 28 bře 2013 20:25 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

ať už jde o jakékoli opensource aplikace nebo obyčejné stránky, tak lze pro zobrazení chybové stránky použít soubor .htaccess.


Stačí si na Vašem FTP vytvořit soubor se jménem například 404.html nebo chyba.html, to už je na Vás.
Do tohoto souboru si pak můžete udělat nějaké css nebo obrázek, který by se zobrazoval v chybové stránce.

Potom už stačí jen do soubor .htaccess připsat
Kód:
ErrorDocument 404 /404.html
a uložit.
Po načtení stránky, která neexistuje se Vám zobrazí tato chybová stránka.

Pokud se soubor s chybovou stránkou bude jmenovat jinak, například chyba.html je třeba stránku do .htaccess zapsat takto.

Tento způsob chybové stránky používám na každé stránce a nikde jsem s tím neměl žádný problém, vše funguje tak jak má.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Vlastní chybová stránka
PříspěvekNapsal: 28 bře 2013 20:54 

Registrován:
28 bře 2013 18:05
Příspěvky:
9
Dobrý večer,
díky za odpověď. Tak jsem to udělala takhle - do stávajícího .htaccess jsem vložila příkaz ErrorDocument 404 /404.html a vytvořila jsem i zkušební chybovou stránku 404.html. Když ji zadám do adresního řádku (www.mrburger.cz/404.html) - v pohodě. Ale při zadání chybné url se mi v Exploreru 9 zobrazí "Jejda" a v Mozille chybová stránka Joomly. Jinými slovy to bohužel nefunguje. Fakt nevím, co s tím je...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Vlastní chybová stránka
PříspěvekNapsal: 29 bře 2013 11:17 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

díval jsem se na některé šablony a zjistil jsem, že každý styl má trochu jiné zobrazení chybové stránky.

Pokud Vám nefunguje tato možnost přes .htaccess, tak si můžete upravit chybovou stránku v templates/šablona/error.php a zde je celý kód, který se zobrazí pokud uživatel klikne na neexistující stránku, článek atp.
Tento soubor je také uložen v templates/system/error.php, ale stačí Vám jen když změníte tento chybový soubor přímo ve Vámi používané šabloně.

Můžete to vyřešit tak, že smažete celý obsah souboru error.php a vložíte tam kód
Kód:
<meta http-equiv="refresh" content="0;url=http://www.mrburger.cz/404.html">
a uložíte.
Pokud tedy někdo narazí na neexistující článek, stránku atp., tak ho to automaticky přesměruje na chybovou stránku error.php, ale v té je teď vložený kód na přesměrování na přímo chybovou stránku, která se zobrazí.

Další možnost je, že si můžete sehnat nějaký plugin, ve kterém si taky můžete nastavit chybovou stránku 404.
Dále si můžete upravit následující chybovou stránku a udělat si nějaké to css, ale myslím si, že pro Vás bude lepší použít toto přesměrování.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Vlastní chybová stránka
PříspěvekNapsal: 29 bře 2013 12:16 

Registrován:
28 bře 2013 18:05
Příspěvky:
9
Dobrý den,
vyřešila jsem to podle Vašeho návodu - v Mozille a na tabletu bez problémů. V Explorer9 to zase nechodí - hází mě to na chybovou stránku Google. Bohužel nemůžu návštěvníkům diktovat, jaký mají mít prohlížeč, takže bych to potřebovala ještě nějak dořešit.
Díky předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Vlastní chybová stránka
PříspěvekNapsal: 29 bře 2013 13:46 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

zobrazení v Internet Explorer mi funguje, ale mohu potvrdit, že většino se místo chybové stránky zobrazí chyba Internetu Explorer místo 404.html.

Jak jsem se na to díval, tak si myslím, že stránka 404.html by se mohla přímo zrušit a samotná chyba by byla tedy v souboru templates/šablona/error.php.
Celý soubor error.php by tedy vypadal takto:

Kód:
<?php
// no direct access
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" dir="<?php echo $this->direction; ?>">
<head>
<title>Chyba 404</title>

   <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/beez_20/css/error.css" type="text/css" />
</head>
<body>
   
testovací zpráva
         </div>
<?php if($this->debug): ?>
         <div id="techinfo">
            <pre>
                  <?php echo $this->renderBacktrace(); ?>
            </pre>
         </div>
<?php endif; ?>
      </div>
      </div>
   </div>
</body>
</html>
.

Všechny úpravy můžete potom tedy provádět přímo v souboru error.php.
Tato chybová stránka se mi zobrazuje správně ve všech prohlížečích- Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera

Pokud byste i nadále měla chybu se zobrazováním, tak se podívejte na oficiální stránky, Magazine Joomla, Chybová stránka nebo vytvoření chybové stránky pro Joomla.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Vlastní chybová stránka
PříspěvekNapsal: 29 bře 2013 19:37 

Registrován:
28 bře 2013 18:05
Příspěvky:
9
Díky za podrobný návod - bohužel u mě v IE9 opět nefunkční... ALE navštívila jsem odkaz, který jste mi dal (vytvoření chybové stránky pro Joomla) a funguje to :) Jen adresa v adresním řádku je "hnusná", ale s tím už si nějak poradím...
Ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Vlastní chybová stránka
PříspěvekNapsal: 30 bře 2013 23:57 
Uživatelský avatar

Registrován:
25 pro 2010 13:02
Příspěvky:
290
Jenom doplním: pro J! 2.5 již nepoužívejte JoomSEF, pokud je aktivní, tak odinstalovat, tohle si už Joomla dělá sama.

Tam bude jiná chyba, totiž přesměrování na stránku 404.html přes .htaccess si dělá http server sám a prohlížeč jenom dostane hotovou stránku, pokud to tedy nechodí v IE, tak bych si tipnul na chybu v JavaScriptech, zkusil bych je povypínat (v šabloně), možná něco bude jako plugin. Také bych se podíval, jakou že to chybu ten IE hlásí.

_________________
Joomla + VirtueMart + cs = eCommerce_cs-CZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz