Právě je 24 dub 2024 17:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla 2.5 - Odstraneni funkce zvětšení a zmenšení textu
PříspěvekNapsal: 24 úno 2012 19:27 

Registrován:
24 úno 2012 19:20
Příspěvky:
19
Dobrý den,
mam problem s odtsraněním tlačítek a celkově funkce pro změnu velikosti textu kterí je nahoře na stránce v Joomla 2.5. Poradím mi prosím někdo jak se této funkce zbavím?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Odstraneni funkce zvětšení a zmenšení textu
PříspěvekNapsal: 27 úno 2012 13:02 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

neuvedl jste o jakou šablonu se jedná, ale kód by měl být podobný i u ostatních šablon. Musíte pouze odstranit část kódu v souboru index.php dané šablony. Zde je postup pro šablonu Beez_20:

  1. V administraci aplikace Joomla 2.5 přejděte do sekce Rozšíření - Správce šablon a klikněte na záložku Šablony.
  2. Ve výpisu šablon klikněte na text Beez_20 podrobnosti a soubory.
  3. V části Hlavní soubory šablony klikněte na Upravit výchozí stránku (index.php) šablony.
  4. Zobrazí se obsah souboru index.php, v kterém najděte a smažte tento kód:
    Kód:
    <script type="text/javascript">
            var big ='<?php echo (int)$this->params->get('wrapperLarge');?>%';
            var small='<?php echo (int)$this->params->get('wrapperSmall'); ?>%';
            var altopen='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_ALTOPEN', true); ?>';
            var altclose='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_ALTCLOSE', true); ?>';
            var bildauf='<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/images/plus.png';
            var bildzu='<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/images/minus.png';
            var rightopen='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_TEXTRIGHTOPEN', true); ?>';
            var rightclose='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_TEXTRIGHTCLOSE'); ?>';
            var fontSizeTitle='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_FONTSIZE'); ?>';
            var bigger='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_BIGGER'); ?>';
            var reset='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_RESET'); ?>';
            var smaller='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_SMALLER'); ?>';
            var biggerTitle='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_INCREASE_SIZE'); ?>';
            var resetTitle='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_REVERT_STYLES_TO_DEFAULT'); ?>';
            var smallerTitle='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_DECREASE_SIZE'); ?>';
    </script>
  5. Pak ve stejném souboru najděte a smažte tento kód:
    Kód:
    <div id="fontsize"></div>
  6. Úpravu uložte a funkce pro změnu velikosti písma na stránkách již nebude dostupná.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Odstraneni funkce zvětšení a zmenšení textu
PříspěvekNapsal: 28 úno 2012 11:51 

Registrován:
24 úno 2012 19:20
Příspěvky:
19
Povedlo se děkuju. Uvedeny javascript se mi podarilo najit a vymazat jeste nez jsem napsal tento dotaz. Zapomnel jsem ovsem vymazat dvi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Odstraneni funkce zvětšení a zmenšení textu
PříspěvekNapsal: 17 srp 2012 00:03 
Uživatelský avatar

Registrován:
27 srp 2011 22:58
Příspěvky:
34
Super,díky za návod,taky jsem právě využil ...
Jen ještě doplňková - když jsem tedy odebral ten text Velikost písma,vznikl mi nahoře dobrý 3cm široký pás nevyužitého prostoru.Nešla by celá stránka jako lehce posunout nahoru?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Odstraneni funkce zvětšení a zmenšení textu
PříspěvekNapsal: 17 srp 2012 00:25 
Uživatelský avatar

Registrován:
27 srp 2011 22:58
Příspěvky:
34
Tak si odpovím tenkorát sám :) ... postup jsem nalezl zde :
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2477126


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Odstraneni funkce zvětšení a zmenšení textu
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2013 18:58 
Uživatelský avatar

Registrován:
27 srp 2011 22:58
Příspěvky:
34
Až po delší době jsem si všiml,že z nějakého důvodu,po aplikaci tohoto postupu se přestane zobrazovat předinstalovaný plugin reCaptcha.
Když jsem vymazané řádky kodu vrátil zpátky,Capcha se v registračním fomuláři normálně zase zobrazí - nechápu jakou to má souvislost ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Odstraneni funkce zvětšení a zmenšení textu
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2013 12:05 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8507
Dobrý den,

můžete to vyzkoušet prozkoumat např. pomocí rozšíření Firebug pro internetový prohlížeč Firefox. Po načtení stránky se Vám zobrazí případné chyby ve skriptech. Každopádně pokud tam uvedený javascript ponecháte, tak se nic strašného nestane. Pouze se tento kód bude zbytečně načítat při nahrávání stránek. Ale protože se jedná o pár řádků, tak je to zanedbatelné. A návštěvník stránek stejně žádný rozdíl nepozná. Ale vždy je samozřejmě lepší mít kód stránek co nejmenší - bez dalších zbytečností.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - Odstraneni funkce zvětšení a zmenšení textu
PříspěvekNapsal: 25 říj 2013 23:06 

Registrován:
18 říj 2013 14:28
Příspěvky:
3
danhill píše:
Až po delší době jsem si všiml,že z nějakého důvodu,po aplikaci tohoto postupu se přestane zobrazovat předinstalovaný plugin reCaptcha.
Když jsem vymazané řádky kodu vrátil zpátky,Capcha se v registračním fomuláři normálně zase zobrazí - nechápu jakou to má souvislost ...




Prosimte, jaky postup jsi zkousel na tebou uvedenem odkazu, jsou tam minimalne dva, krom Cptcha zadne probelymy ??? Delal jsi to minusove cislo ???? Mohl byjsi to prosim popsat, byl by jsi tak hodny ??? Diky moc Pepa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz