Právě je 27 dub 2024 06:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla 2.5 - komponenta FaLang - nezobrazuje se ruská vlajka
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 17:05 

Registrován:
17 črc 2014 15:22
Příspěvky:
3
Dobrý den,
mám nachystaný vícejazyčný web (cz,rus,en) s naistalovanou komponentou FaLang dle http://www.faboba.com/composants/falang ... ation.html -původní Google translate oddinstalován (nepřesné překlady). Na zkušebním webu vše funguje OK. Nyní dávám na "ostrý web" viz URL výše a bohužel jsem asi udělala někde chybu - nezobrazuje se ruská vlajka ani index.php/ru/. Jazykový filtr i přepínač jazyka povolen,dle fóra bude zřejmě zakopaný pes http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=711&t=770345 v nastavení položky nabídky -( naštěstí díky komponentě F. nemusíme vyplňovat vše 3x, ale menu přímo zpracovat v překladech Falangu) joomla-1-7-zobrazeni-prepinace-jazyku-t2334.html nebo při doplňování překladů v FaLangu http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=823448 ...
Několikrát jsem zkusila komponentu odinstalovat ,zkontrolovat všechna povolení a znovu nainstalovat, ale zřejmě si překlady Falang pamatuje nebo fakt už nevím. Beru fórum jako poslední možnost - (vždycky jsem zatím našla odpovědi na internetu...)-prosím pro oči asi už nevidím -prosím o kontrolu přímo v Joomle- oba weby jsou na C4.cz - pošlu případně přístupy do redakčního systému na mail...
Moc děkuji za vaši vstřícnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - komponenta FaLang - nezobrazuje se ruská vlajka
PříspěvekNapsal: 20 črc 2014 23:36 

Registrován:
17 črc 2014 15:22
Příspěvky:
3
OK, ještě třikrát jsem zkusila různými způsoby odinstalovat a znovu nainstalovat Falang 1.4.0 - free (i když už tato verze se jen aktualizuje) a pracovat s překlady, ale bohužel se mi ruská vlajka nezobrazila.

Udělala jsem si analýzu logů, zřejmě asi byla prvotní chyba, že jsem opomněla před první instalací nakonfigurovat ruštinu a Falang si to nějakým způsobem pamatuje.

Tak jsem obešla jinak fakt sympatickou komponentu Falang a udělala jsem vícejazyčný web klasicky v Joomle 2.5.

Ale stejně by mě zajímalo, zda někdo neměl podobný problém a jak ho vyřešil. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - komponenta FaLang - nezobrazuje se ruská vlajka
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 11:19 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
09 úno 2013 13:11
Příspěvky:
2413
Dobrý den,

otestoval jsem to a komponenta FaLang funguje bez problémů. Pravděpodobně jste někde udělala chybu.
Nejdříve si stáhněte a nainstalujte komponentu FaLang (instalaci provedete v administraci v sekci Rozšíření > Správce rozšíření). Po úspěšné instalaci tuto komponentu zveřejněte v sekci Rozšíření > Správce modulů a v Rozšíření > Správce pluginů. Potom ještě v sekci Rozšíření > Správce pluginů povolte System - Jazykový filtr.

Následně přejděte do sekce Rozšíření > Správce jazyků > Instalovat jazyk a vyhledejte jazyk Russian, ten si nainstalujte kliknutím na Instalovat. Potom přejděte do sekce Rozšíření > Správce jazyků > Obsah a klikněte na Nový. Do titulku a názvu můžete uvést Russian, do URL kód jazyka a Prefix obrázku zadejte ru a do Značky jazyka vložte ru-RU a klikněte na Uložit & Zavřít.
Po této akci se na hlavní stránce zobrazí ruská vlaječka, na kterou když kliknete, tak se změní jazyk na ruštinu.

Umístění komponenty FaLang s vlajkami můžete změnit v sekci Rozšíření > Správce modulů > FaLang Language Switcher > Pozice.

_________________
Filip Kučera
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 2.5 - komponenta FaLang - nezobrazuje se ruská vlajka
PříspěvekNapsal: 28 črc 2014 06:28 

Registrován:
17 črc 2014 15:22
Příspěvky:
3
Díky za odpověď, ale takto jsem několikrát postupovala, ale bohužel bez úspěchu (přičemž na zkušebním webu hned napoprvé bez problému). Proto jsem musela tento způsob nakonec obejít a udělat vícejazyčný web bez komponenty Falang.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz