Právě je 18 dub 2024 14:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla 1.5 - Zpomalení webů
PříspěvekNapsal: 06 říj 2013 13:52 

Registrován:
03 říj 2013 19:40
Příspěvky:
3
Asi před dvěma týdny došlo k extrémnímu zpomalení webu interaktivnivyuka.com, který mám hostovaný na C4. Běží na Joomle 1.5.26 a hlavní stránka se načítá 2:03 min. Teď jsem to měřil. Kontroloval jsem všechno možné, ale na nic jsem nepřišel. Všechny aktualizace mám v pořádku, databáze má velikost 11 MB, žádné změny, kromě přidání nějakých textů, se tam nedělaly. Navíc se to samé stalo před pár dny s dalším webem - podbaba3.cz, také na Joomle 1.5.26. Potřeboval bych to řešit, ale už vážně nevím, kde mám hledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 - Zpomalení webů
PříspěvekNapsal: 07 říj 2013 16:58 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

načítá se Vám pomalu i administrace aplikace Joomla, nebo se jedná pouze o problém s front-endem stránek?

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 - Zpomalení webů
PříspěvekNapsal: 07 říj 2013 17:50 

Registrován:
03 říj 2013 19:40
Příspěvky:
3
Dobrý den,
administrace se načítá normálně, bez zpomalení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 - Zpomalení webů
PříspěvekNapsal: 07 říj 2013 17:59 

Registrován:
03 říj 2013 19:40
Příspěvky:
3
Teď jsem zkoušel administraci webu podbaba3.cz a místo přihlašovacího formuláře je tam tahle chybová hláška:

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /data/www/podbaba3.cz/www.podbaba3.cz/administrator/libraries/joomla/template/template.functions.php in /data/www/podbaba3.cz/www.podbaba3.cz/libraries/joomla/application/component/model.php on line 354

Warning: require_once(/data/www/podbaba3.cz/www.podbaba3.cz/administrator/libraries/joomla/template/template.functions.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /data/www/podbaba3.cz/www.podbaba3.cz/libraries/joomla/application/component/model.php on line 354

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/data/www/podbaba3.cz/www.podbaba3.cz/administrator/libraries/joomla/template/template.functions.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /data/www/podbaba3.cz/www.podbaba3.cz/libraries/joomla/application/component/model.php on line 354


Tohle se mi na obou webech stalo už několikrát a vždycky jsem to vyřešil přepsáním souboru model.php z poslední verze oficiální distribuce Joomly. Nevím, jestli to může souviset s tím zpomalením, ale asi ne, protože když se to stalo minule, weby zpomalené nebyly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 - Zpomalení webů
PříspěvekNapsal: 08 říj 2013 11:30 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

instalace na obou webech jsou zavirované. Nasvědčuje tomu i náhlá změna souboru model.php, ke které by určitě nemělo docházet. Například složka includes/js obsahuje na obou stránkách nežádoucí soubory (např. SYete.txt, mYW5s.txt, DMw5o.txt a uhWsV.txt). Přístupy na tyto soubory lze také identifikovat z access logu stránek, který máte k dispozici dole v administračním systému Vaší domény. Takže buď si stránky obnovte z nezavirované zálohy, nebo proveďte odvirování stránek. Aplikaci a její rozšíření je nutné udržovat aktuální, jinak by se problém opakoval. A samozřejmě je důležité změnit si všechna hesla.

Pokud si s odvirováním nevíte rady, můžete se obrátit na některého z našich partnerů (příp. vpravo blok Joomla partneři), který se aplikaci věnuje.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz