Právě je 20 dub 2024 02:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla 1.5 - problém s instalací komponent
PříspěvekNapsal: 30 říj 2009 11:30 

Registrován:
30 říj 2009 11:20
Příspěvky:
3
Dobrý den, mám problém s instalací komponent pro rs Joomla 1.5 instalace komponenty vždy skončí hláškou

* JFolder::create: Infinite loop detected
* Pozor! - Přesun souboru selhal

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/data/www) is not within the allowed path(s): ...adresa webu... libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 393

Snažím se nainstalovat nějakou Video galerii z adresy http://extensions.joomla.org/extensions ... -a-gallery

Pro složku tmp i libraries/joomla/filesystem mám nastaveno 777
Chyba nastane jak s vypnutou tak i zapnutou FTP vrstvou
Zkoušel jsem instalaci balíčku z pc i z URL (adresáře TMP)

Předem děkuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 problém s instalací komponent
PříspěvekNapsal: 30 říj 2009 11:48 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,
s instalací komponentů do Joomly nejsou na našem hostingu problémy. FTP vrstvu povolovat nemusíte. Kvůli bezpečnosti jí doporučujeme mít vypnutou. Napiše název webu, na kterém instalaci provádíte, podíváme se Vám na to.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 problém s instalací komponent
PříspěvekNapsal: 30 říj 2009 11:59 

Registrován:
30 říj 2009 11:20
Příspěvky:
3
www.mince-bankovky.cz

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 problém s instalací komponent
PříspěvekNapsal: 30 říj 2009 12:38 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
V konfiguračním souboru configuration.php máte špatně nastavené cesty k adresářům. Správně mají být ve tvaru:
Kód:
var $log_path = '/data/www/mince-bankovky.cz/www.mince-bankovky.cz/logs';
var $tmp_path = '/data/www/mince-bankovky.cz/www.mince-bankovky.cz/tmp';

A stejně i u nastavení FTP vrstvy. Ale jak jsem již psal v minulém příspěvku, FTP vrstvu doporučujeme kvůli bezpečnosti nepoužívat.
Také máte u většiny souborů a adresářů nastavená práva 777. Webserver je nastaven tak, že není potřeba práva měnit.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 problém s instalací komponent
PříspěvekNapsal: 30 říj 2009 13:02 

Registrován:
30 říj 2009 11:20
Příspěvky:
3
Bylo to tím, dík za pomoc toho jsem si nevšiml.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 problém s instalací komponent
PříspěvekNapsal: 03 pro 2009 13:14 

Registrován:
03 pro 2009 13:06
Příspěvky:
2
Měl jsem podobný problém s instalací na C4 do Joomly, díky za řešení.

Při instalaci VirtueMart do Joomly jsem si bohužel nevšiml, že se všechny hlavní moduly nenainstalovaly....teď už máme e-shop zaplněný (www.napadite-sperky.cz), takže se mi ho nechce přeinstalovávat...

Zkoušel jsem překopírovat z manuální instalace moduly+změnit databázi, takže moduly (jako například mod_virtuemart_featuredprod) normálně vidím v module manageru a můžu je zveřejnit... problém je, že nainstalované asi stále ještě pořádně nejsou....asi v php souborech pro hlavní stránku joomly prostě nejsou....takže se ani nezobrazují.... je prosím nějaká možnost, jak moduly takto dodatečně doinstalovat (jako normální dodatečné moduly v zipu jsem je na netu nikde neviděl...)? ...nebo musím skutečně reinstalovat celý virtuemart :cry: ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 problém s instalací komponent
PříspěvekNapsal: 03 pro 2009 13:56 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,
moduly můžete doinstalovat samostatně. Stačí, když si stáhnete ze stránek elektronického obchodu VirtueMart kompletní instalační balíček pro Vaši verzi aplikace Joomla, případně stejnou verzi vašeho VirtueMartu (nevím, zda by nebyl problém instalovat moduly, které jsou určeny pro jinou verzi). Balíček rozbalte a v adresáři modules najdete všechny moduly pro VirtueMart. Potom stačí modul nainstalovat v administračním rozhraní aplikace Joomla. Návod na instalaci modulů najdete v návodu VirtueMart - Instalace v odstavci "Instalace modulů". Před instalací modulu samozřejmě starý odinstalujte.


_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 problém s instalací komponent
PříspěvekNapsal: 03 pro 2009 14:26 

Registrován:
03 pro 2009 13:06
Příspěvky:
2
Díky moc! Měl jsem předtím balíček, kde nebyly moduly zazipované jako instalační...vaše rada mi moc pomohla....funguje to, díky, díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 problém s instalací komponent
PříspěvekNapsal: 11 pro 2009 22:28 

Registrován:
11 pro 2009 22:23
Příspěvky:
11
Dobrý den. Mám problém s instalací Komponenty com_joomsef-3.5.0 do Joomly 1.5.15. Stránky jsou sever.ekologickavychova.cz

po pokusu o instalaci dostanu chybové hlášky



* JFolder::create: Infinite loop detected
* Pozor! - Přesun souboru selhal


Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/data/www/sever.ekologickyvychova.cz/www.sever.ekologickyvychova.cz/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 323

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/data/www/sever.ekologickyvychova.cz/www.sever.ekologickyvychova.cz) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 392

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/data/www/sever.ekologickyvychova.cz) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 392

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/data/www) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 392

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/data) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 392

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 392

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 392

Warning: is_writeable() [function.is-writeable]: open_basedir restriction in effect. File(/data/www/sever.ekologickyvychova.cz/www.sever.ekologickyvychova.cz/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 345

Warning: is_file() [function.is-file]: open_basedir restriction in effect. File(/data/www/sever.ekologickyvychova.cz/www.sever.ekologickyvychova.cz/tmp/com_joomsef-3.5.0.zip) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 126

Vypadá to na problém se složkami tmp a log, u kterým mám info

Složka s LOG soubory ($log_path) /data/www/sever.ekologickyvychova.cz/www.sever.ekologickyvychova.cz/logs/
Warning: is_writable() [function.is-writable]: open_basedir restriction in effect. File(/data/www/sever.ekologickyvychova.cz/www.sever.ekologickyvychova.cz/logs) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/administrator/components/com_admin/admin.admin.html.php on line 287
Nelze zapsat

Složka s dočasnými soubory ($tmp_path) /data/www/sever.ekologickyvychova.cz/www.sever.ekologickyvychova.cz/tmp/
Warning: is_writable() [function.is-writable]: open_basedir restriction in effect. File(/data/www/sever.ekologickyvychova.cz/www.sever.ekologickyvychova.cz/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/www/ekologickavychova.cz/) in /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz/administrator/components/com_admin/admin.admin.html.php on line 287
Nelze zapsat

i když mám u obou nastaven přístup 777

Nemá někdo tušení co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 problém s instalací komponent
PříspěvekNapsal: 12 pro 2009 15:55 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
29 čer 2009 20:53
Příspěvky:
263
Z chybových hlášek je patrné, že máte chybně nastavené cesty k webu v konfiguračním souboru configuration.php. Zřejmě jste převáděl nějakou existující instalaci a zadal jste tam chybné cesty. Cesta k webu je tvaru /data/www/nazev-domeny/nazev-webu, nikoliv tvaru /data/www/nazev-webu/www.nazev-webu. Takže v configuration.php nahraďte všechny výskyty řetězce /data/www/sever.ekologickyvychova.cz/www.sever.ekologickyvychova.cz za /data/www/ekologickavychova.cz/sever.ekologickavychova.cz.

_________________
Jan Vítek
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz