Právě je 20 dub 2024 05:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla 1.5 - Jiné řazení článků v sekcích a kategoriích
PříspěvekNapsal: 15 srp 2011 22:33 

Registrován:
15 srp 2011 21:57
Příspěvky:
4
Předem upozorňuji, že jsem BFU v Joomle.
Provozujeme studentský portál http://www.Chrudimka.cz a chtěli bychom řadit články podle datumu Zveřejnit od (Publish_up) jelikož to je i editovatelné v editoru a lze měnit kdykoliv v editoru z frontendu.
Využití: Lze totiž napsat více článků dopředu (příklad seriál) a oni vycházejí podle zadaného data a řadí se vždy v zadaný čas na začátek (nikoliv do řady kdy byly uložené - tím by totiž zapadly). Nebo někdo jede na tábor či jinam na dovolenou a připraví si články dopředu a ony vycházejí sami.
Titulku se mi podařilo "znásilnit" takže tam teď platí, že se vše řadí dle datumu článku "Zveřejnit od" (našel jsem v kodu ORDER BY a upravil ho na požadované pole.
Ale nemůžu přijít na to jak jednoduše zajistit toto řazení, pokud vlezu do nějaké kategorie či sekce, tam se mi to teď řadí asi podle id v rámci kategorie či sekce. Nevím co zajišťuje zobrazení článků v kategoriích a sekcích, takže nevím kde třebas hledat ORDER BY klauzule.

Používáme šablonu Ja Teline II.

Dík za radu. Snad tu nejsem mimo a někdo mi poradí. Fakt by nám to pomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 - Jiné řazení článků v sekcích a kategoriích
PříspěvekNapsal: 16 srp 2011 10:51 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

sice je toto diskuzní fórum určeno pro Webhosting C4, na kterém Vaše stránky nejsou umístěné, ale postup je jednoduchý. Články se Vám nebudou řadit podle data zveřejnění, ale podle data vytvoření. Při ukládání článku stačí nastavit stejné datum pro vytvoření a zveřejnění článku.

Zde je postup pro úvodní stránku:
  1. Přejděte do sekce Nabídky - Main Menu a klikněte na Home (příp. zaškrtnout Home a kliknout na Upravit).
  2. Nyní v části Parametry - Pokročilé můžete upravit řazení. U hodnoty Řazení kategorie vyberte Ne, řadit pouze dle primárního řazení a u volby Primární řazení zvolte Nejnovější nejdříve.

Tím pádem se Vám budou na úvodní stránce řadit všechny články od nejnovějšího vytvořeného. A stejné nastavení můžete v sekci Nabídky - Main Menu upravit i pro další sekce (kategorie). Hlavně nezapomeňte mít u článku stejné datum vytvoření a zveřejnění článku.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 - Jiné řazení článků v sekcích a kategoriích
PříspěvekNapsal: 16 srp 2011 18:36 

Registrován:
15 srp 2011 21:57
Příspěvky:
4
Nejdříve se omlouvám za vložení dotazu, až po vložení jsem zjistil, že jse "mimo" a že je forum určeno pouze pro C4 členy, sorry.

Přesto moc díky za odpověď, bohužel ale mám problém, protože editor, co používáme - JCE, v sobě neobsahuje k editaci pole Datum vytvoření - to je jen v backendu joomly, ale ve frontendu chybí. Kdyby tam bylo, asi by to bylo řešení lepší, než moje zasahování do kódu hledáním klauzule ORDER BY v SELECTu - což uznávám je prasečina. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 - Jiné řazení článků v sekcích a kategoriích
PříspěvekNapsal: 17 srp 2011 11:44 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

ano, ve Frontendu tato možnost není. Podívejte se na tento článek http://www.blogging-it.com/override-cre ... a-1-5.html, kde je postup, jak přidat datum vytvoření do Frontendu. Případně by se dala udělat jednoduchá úprava, která by Vám při vytváření nového článku automaticky použila pro datum vytvoření datum zveřejnění. Ale samozřejmě by to fungovalo i v administraci.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 - Jiné řazení článků v sekcích a kategoriích
PříspěvekNapsal: 19 srp 2011 18:19 

Registrován:
15 srp 2011 21:57
Příspěvky:
4
Německy neumím, takže doufám, že nezpůsobím svým zasáhem pád celého portálu a že to z toho textu nějak dokupy dám.

Děkuju za radu, ale bojím bojím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5 - Jiné řazení článků v sekcích a kategoriích
PříspěvekNapsal: 19 srp 2011 22:54 

Registrován:
15 srp 2011 21:57
Příspěvky:
4
Tak jsem to snad dal dokupy. V editoru mám nové pole Datum vytvoření a snad to vypadá, že to šlape OK. Všechny své úpravy s datumem "Zveřejnit od" jsem vrátil zpět.

Díky moc za radu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz