Právě je 20 dub 2024 06:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joomla 1.5.10 - Anketa s více volbami
PříspěvekNapsal: 06 úno 2014 09:05 
C4 zákazník

Registrován:
06 zář 2013 10:17
Příspěvky:
5
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné si u ankety nastavit počet možností, ze kterých se bude vybírat. Budeme pořádat anketu o nejhezčí fotografii, kterých mám zatím 32, ale přednastavený počet voleb je 30.

Fotografie mám nahrané ve phocagallery - dá se nějak anketa přiřadit přímo k jedné konkrétní složce s fotkami? Zatím jsem to vždycky řešila tak, že jsem si v Top menu musela pro anketu založit samostatnou kategorii (typ položky nabídky Phoca fotogalerie) a k té jsem anketu přiřadila.

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5.10 - Anketa s více volbami
PříspěvekNapsal: 06 úno 2014 14:25 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

standardně jde ve verzi Joomla 1.5 použít v anketě maximálně 12 možností. Takže pravděpodobně jste si museli upravit zdrojový kód aplikace na větší počet položek (ve Vašem případě 30). Tato úprava se provádí v souboru administrator/components/com_poll/views/poll/tmpl/form.php na řádku:
Kód:
<?php } for (; $i < 12; $i++) { ?>

, kde číslo 12 je počet možností. Jelikož tento řádek máte pravděpodobně upravený na 30 možností, měl by mít tvar:
Kód:
<?php } for (; $i < 30; $i++) { ?>

Takže nyní stačí nahradit číslo 30 novým počtem možností. Například pro 32 možností bude úprava vypadat následovně:
Kód:
<?php } for (; $i < 32; $i++) { ?>

Nebo pokud Vám stadnardní modul pro ankety nevyhovuje, v této sekci se můžete podívat po jiném.

Pro zobrazení ankety pouze v určité sekci můžete použít modul Advanced Module Manager. Jelikož používáte starší verzi aplikace, musíte použít starší verzi modulu 3.4.6, která podporuje verzi Joomla 1.5. Po instalaci modulu stačí přejít v sekci Rozšíření > Správce modulů do editace daného modulu a v části Přiřazení modulu nastavit, kde se má zobrazit. Ve Vašem případě budete muset použít variantu URL a přidat URL adresu do pole Přiřazení k Ne-SEF URL, protože na stránkách nepoužíváte hezké URL adresy. Takže pokud budete chtít anketu zobrazit např. pouze v kategorii Expozice, nastavení bude vypadat:

  • Výběr - Include
  • Přiřazení k Ne-SEF URL - option=com_phocagallery&view=category&id=25

Číslo 25 v URL adrese je ID kategorie Expozice, které si nahraďte požadovaným číslem kategorie.

Jen upozorňuji, že po instalaci modulu Advanced Module Manager je možné, že se Vám některé části na stránkách skryjí (např. menu), protože modul se automaticky přiřadí do nastavení všech modulů. Takže pokud ho nechcete pro nějaký modul využívat, tak v sekci Rozšíření > Správce modulů přejděte do nastavení modulu, vpravo nahoře klikněte na tlačítko Parametry a volbu Module List Title přepněte na Správce modulů.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5.10 - Anketa s více volbami
PříspěvekNapsal: 10 úno 2014 09:14 
C4 zákazník

Registrován:
06 zář 2013 10:17
Příspěvky:
5
Dobrý den,
velice děkuji za radu, počet voleb jsem si přepsala na 50, ale problém je, že když vyplním názvy voleb od čísla 31 výše, tak mi zmizí. I když dám Uložit, vždy, když stránku znova otevřu, je tam pokaždé jako poslední název čísla 30. V čem by to mohlo být?

Zkoušela jsem nainstalovat Advanced Module Manager 3.4.6, ale vyskočilo mi upozornění: Toto rozšíření nemusí být kompatibilní s PHP 5.2.17. Doporučujeme použít nejméně PHP 5.3. Jak se dá přejít na vyšší verzi?

Děkuji a přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5.10 - Anketa s více volbami
PříspěvekNapsal: 10 úno 2014 11:23 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
8504
Dobrý den,

pravděpodobně Vám další volby nefungují, protože je přidáváte do ankety, která byla vytvořena ještě před úpravou počtu voleb. Takže si vytvořte novou anketu a na ní otestujte větší počet voleb. Pokud byste chtěla mít více voleb u již vytvořené ankety, jediným řešením by byla úprava přímo v databázi aplikace.

Pro přesun na server s novější verzí PHP 5.3 stačí požádat na podpora@c4.cz. Jelikož používáte starší verzi aplikace Joomla 1.5, doporučuji Vám z bezpečnostních důvodů provést aktualizaci na poslední verzi aplikace.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joomla 1.5.10 - Anketa s více volbami
PříspěvekNapsal: 10 úno 2014 14:39 
C4 zákazník

Registrován:
06 zář 2013 10:17
Příspěvky:
5
Dobrý den,
děkuji mnohokrát za rychlou odpověď i skvělou technickou podporu, anketa již funguje. Bylo mi slíbeno, že se přejde na vyšší verzi Joomly, takže s modulem Advanced Module Manager ještě chvíli počkám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Joomla partneři

Seznam všech partnerů

Joomla Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz