Právě je 25 dub 2024 19:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FTP klient nekopiruje atributy
PříspěvekNapsal: 13 zář 2012 11:33 

Registrován:
06 lis 2011 20:18
Příspěvky:
9
Dobrý den,
mám následující problém. Překopíroval jsem si joomlu i s databází z jednoho webhostingu na druhý. Vše jsem rozchodil až na některé funkce jako tvoření uživatelů a pod. Když se podívám do výpisu chyby tak jde o to že mi nemůže zapsat na nějaké místo a nebo nemůže číst zase z jiného místa. Pak jsem zjistil že když jsem kopíroval joomlu tak se mi přenastavily atributy všech složek na 750 a to je ten problém. Nevíte jaký použít ftp klient nebo jak nastavit TC nebo Filezillu abych skopíroval i atributy? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekopiruje atributy
PříspěvekNapsal: 13 zář 2012 11:50 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
248
Dobrý den,

problém nemusí být nutně u FTP klienta, může jít o nastavení serveru jedné ze stran.

U nás se takové problémy nevyskytují.

_________________
Antonín Bohunský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekopiruje atributy
PříspěvekNapsal: 13 zář 2012 12:09 

Registrován:
06 lis 2011 20:18
Příspěvky:
9
Antonín Bohunský píše:
Dobrý den,

problém nemusí být nutně u FTP klienta, může jít o nastavení serveru jedné ze stran.

U nás se takové problémy nevyskytují.


No ono to není problém konečného providera, kam to kopíruji, už na disku odkud to kopíruji tak to má špatné atributy. Takže ten problém by byl i kdybych to kopíroval k Vám. A nenašel jsem ještě ani způsob, jak kopírovat přímo mezi servery :-/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FTP klient nekopiruje atributy
PříspěvekNapsal: 14 zář 2012 11:19 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 09:14
Příspěvky:
248
Dobrý den,

nechápu význam Vašeho příspěvku.

Popisoval jste na začátku problém že práva souborů v CÍLI, nejsou stejné, jako ve ZDROJI a hledal jste příčinu především v nastavení klienta, což samozřejmě může být, ale já jsem upozornil na to, že to nemusí být jediná příčina změny, že to může způsobovat i nastavení serverů. Nyní píšete, že už ve ZDROJI máte atributy špatně.

Většina FTP klientů v zásadě bez předchozího přenastavení atributy nemění. Řešením může být i zkomprimování obsahu do balíčku na ZDROJI a jednoduchý přesun na CÍL a dekomprese, tím si změníte maximálně práva u jednoho souboru, která pak jednoduše napravíte.

Pokud se chcete vyhnout použití FTP klienta, můžete použít kopírování mezi servery (pochopitelně, pokud to Váš provozovatel služeb umí), nebo požádat CÍLOVÉHO poskytovatele služeb o převedení obsahu z jeho strany. Každý pořádný poskytovatel Vám jistě rád vyjde vstříc.

_________________
Antonín Bohunský
Webhosting C4
http://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FTP klient nekopiruje atributy
PříspěvekNapsal: 14 zář 2012 11:31 

Registrován:
06 lis 2011 20:18
Příspěvky:
9
Špatně jsme se pochopili. atributy byly špatně nastaveny když jsem je z jednoho poskytovatele stáhl na disk abych je pak s disku nakopíroval k druhému. Ne že byly špatně v původním zdroji. Ale už při kopírování na ten disk se nenastavili.

Problém je ale vyřešen následovně. V původní Joomle se nainstaluje balíček Akeeba který udělá zálohu i s mysql. Udělá jeden výstupní soubor něco jako rar ale má jinou příponu a zřejmě i jiné šifrování. Pak se tento soubor nakopíruje na ten nový prostor a do stejné složky k němu i php skript Akeeba Kickstart. Ten se pak normálně pustí přes prohlížeč http://xxxxx.xx/kickstart.php a pak už Vás tam povede nastavení a jednoduché grafické prostředí. Akorát si samozřejmě musíte vytvořit databázi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
FTP klienti Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz