Právě je 29 bře 2024 13:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Drupal - Přestal najednou fungovat ImageFUpload
PříspěvekNapsal: 08 lis 2010 16:37 

Registrován:
08 lis 2010 16:22
Příspěvky:
37
Dobrý den,
už asi měsíc řeším neúspěšně ve své instalaci Drupalu následující problém:
1. pro hromadné nahrávání obrázků používám modul ImageFUpload. Funguje to takto: Dám vytvořit nový obsah typu "Image". Objeví se mi stránka, kde si určím, pro jakou galerii budou tyto obrázky importovány. Dále klinknu na symbol importu obrázků a vyberu větší množství fotografií.
2. Dám uložit, obrázky se nahrají na server do adresáře: sites/default/files/images/[jméno galerie], přičemž na názvy souborů se aplikuje modul "transliteration", kdy se odstraní háčky a čárky atd. a dále se u každého obrázky vytvoří dva náhledy (jeden v originálním poměru, druhý jako čtvereček 120x120 pixelů).
3. Po nahrání a zpracování všech obrázků se objevilo tlačítko "next step", kdy bylo možno k obrázkům doplnit popisy, popř. upravit názvy. Po kliknutí na tlačítko dole "uložit" se všechny obrázky publikovaly.
Toto všech všechno mi k plné spokojenosti fungovalo, přes prázdniny jsem nic nenahrával. Když jsem tuto funkci chtěl použít po prázdninách, najednou to není fuknční a já nevím proč.

Co se děje?
V kroku 2., když vyberu pár obrázků, dám "uložit", proběhne zpracování prvního obrázku, vytvoří se náhledy, upraví se název, soubor se nahraje do správné složky. Pak uploadování probíhá dále, ale zpracování se zasekne. Když dám stránku "vytvořit nový obsah - image" obnovit, tak zadám znovu název galerie, proběhne zpracování dalšího obrázku, ale tentokrát již není uložen do správného adresáře, ale o složku výš... Takto to mohu opakovat (znovu načíst stránku - vložit název galerie - enter), dokud není vyčerpán počet obrázků, které jsem nahrával, teprve pak se objeví chybová hláška: "no image yet selected"...

uvědomuji si, že jde o speciální problém, možná však by mohl někdo vědět, o co v tomto případě jde. Já už vůbec netuším, hledal jsem na drupal.org, ale nic jsem nenašel. Tak nevím, ale když mi to dříve fungovalo, tak proč to nefunguje nyní, to je mi záhadou. Bubu vděčný za každý tip, který pomůže. Děkuji předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - Přestal najednou fungovat ImageFUpload
PříspěvekNapsal: 09 lis 2010 14:40 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

jestli se zpracování zasekává, vyzkoušejte se podívat do Error logu stránek, jestli obsahuje nějaké bližší informace o chybě. Modul Image FUpload je provázaný s mnoha dalšími moduly, a proto je těžké určit, kde by mohl být problém. Nejdříve bych vyzkoušel deaktivovat moduly Image Gallery a Transliteration, případně další moduly, které není nutné mít pro testování aktivní. Dále bych zaktualizoval verze modulů, které modul Image FUpload používá, případně i samotný modul. Pokud máte stránky umístěné na Webhostingu C4 a bude se problém opakovat, pošlete mi soukromou zprávou název stránek, podívám se Vám, kde by mohl být problém.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - Přestal najednou fungovat ImageFUpload
PříspěvekNapsal: 09 lis 2010 17:32 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Podle error logu Vašich stránek je patrné, že se jedná zřejmě o problém s modulem Pathauto.

Chybové hlášení z error logu:
Kód:
PHP Fatal error:  Call to undefined function _pathauto_include() in ....

Aktuálně máte nainstalovaný modul Pathauto verze 6.x-2.0-alpha3. Podle označení je to pravděpodobně testovací verze. Tuto verzi modulu odinstalujte a nainstalujte stabilní verzi 6.x-1.5. Poté by mělo vše fungovat.


Žádné změny v nastavení serverů jsme neprováděli, takže zřejmě došlo ve Vaší instalaci k aktualizaci tohoto modulu (příp. jiných modulů), což způsobilo nefunkčnost modulu Image FUpload.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - Přestal najednou fungovat ImageFUpload
PříspěvekNapsal: 09 lis 2010 18:19 

Registrován:
08 lis 2010 16:22
Příspěvky:
37
Dobrý den, modul jsem "aktualizoval" na poslední stabilní verzi 1.5 a problém je vyřešen... Mnohokrát děkuji za návod na řešení, tohle mě ale vůbec nenapadlo... určitě to bude poučení i pro ostatní...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Drupal partneři

Seznam všech partnerů

Drupal Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz