Právě je 28 bře 2024 10:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Drupal - Chyba při manuálním core update z 8.6.9 na 8.8.0
PříspěvekNapsal: 18 pro 2019 10:19 
C4 zákazník

Registrován:
05 čer 2018 09:02
Příspěvky:
4
Dobrý den,
pokouším se updatovat jádro Drupalu na verzi 8.8.0 v release notes je zmínka o aktualizaci modulu pathauto na nejnovější verzi ještě před samotnou aktualizací jádra.

Provedl jsem i update settings.php i když to asi nebylo podmínkou. V poznámkách je také zmiňována změna modulu pathauto prostřednictvím release 8.7.0. Zkoušel jsem update na 8.7.0 i na 8.8.0, vždy se stejným výsledkem (po spuštění update.php) "The website encountered an unexpected error. Please try again later." Nevím nyní jak dál. Děkuji za jakýkoli podmět. Domena je nyni zpět ve verzi 8.6.9

Zde je poslední záznam z DB po update na 8.8.0:

a:6:{s:5:"%type";s:45:"Drupal\Core\Database\DatabaseExceptionWrapper";s:8:"@message";s:396:"SQLSTATE[42S02]: Base table or view not found: 1146 Table 'main-moje-domena.drupalpath_alias' doesn't exist: SELECT 1 AS expression
FROM
{path_alias} base_table
WHERE (base_table.status = :db_condition_placeholder_0) AND (base_table.path LIKE :db_condition_placeholder_1 ESCAPE '\\')
LIMIT 1 OFFSET 0; Array
(
[:db_condition_placeholder_0] => 1
[:db_condition_placeholder_1] => /update.php%
)
";s:9:"%function";s:56:"Drupal\Core\Path\AliasRepository->pathHasMatchingAlias()";s:5:"%file";s:79:"/data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Path/AliasRepository.php";s:5:"%line";i:111;s:17:"@backtrace_string";s:7308:"#0 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Database/Connection.php(659): Drupal\Core\Database\Connection->handleQueryException(Object(PDOException), 'SELECT 1 AS exp...', Array, Array)
#1 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Database/Driver/mysql/Connection.php(357): Drupal\Core\Database\Connection->query('SELECT 1 AS exp...', Array, Array)
#2 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Database/Query/Select.php(510): Drupal\Core\Database\Driver\mysql\Connection->query('SELECT 1 AS exp...', Array, Array)
#3 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Path/AliasRepository.php(111): Drupal\Core\Database\Query\Select->execute()
#4 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Path/AliasWhitelist.php(129): Drupal\Core\Path\AliasRepository->pathHasMatchingAlias('/update.php')
#5 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Path/AliasWhitelist.php(121): Drupal\Core\Path\AliasWhitelist->resolveCacheMiss('update.php')
#6 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Path/AliasManager.php(240): Drupal\Core\Path\AliasWhitelist->get('update.php')
#7 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/modules/ng_lightbox/src/NgLightbox.php(116): Drupal\Core\Path\AliasManager->getAliasByPath('/update.php/sel...')
#8 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/modules/ng_lightbox/ng_lightbox.module(14): Drupal\ng_lightbox\NgLightbox->isNgLightboxEnabledPath(Object(Drupal\Core\Url))
#9 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Extension/ModuleHandler.php(539): ng_lightbox_link_alter(Array, NULL, NULL)
#10 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Utility/LinkGenerator.php(155): Drupal\Core\Extension\ModuleHandler->alter('link', Array)
#11 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Element/Link.php(95): Drupal\Core\Utility\LinkGenerator->generate(Object(Drupal\Core\StringTranslation\TranslatableMarkup), Object(Drupal\Core\Url))
#12 [internal function]: Drupal\Core\Render\Element\Link::preRenderLink(Array)
#13 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Security/DoTrustedCallbackTrait.php(100): call_user_func_array(Array, Array)
#14 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(781): Drupal\Core\Render\Renderer->doTrustedCallback(Array, Array, 'Render #pre_ren...', 'silenced_deprec...', 'Drupal\\Core\\Ren...')
#15 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(372): Drupal\Core\Render\Renderer->doCallback('#pre_render', Array, Array)
#16 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(444): Drupal\Core\Render\Renderer->doRender(Array)
#17 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(200): Drupal\Core\Render\Renderer->doRender(Array, false)
#18 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Template/TwigExtension.php(501): Drupal\Core\Render\Renderer->render(Array)
#19 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/sites/default/files/php/twig/5df9e26964174_maintenance-page.html.twi_qpGoQv6L8FxToey1So15yyP-O/0LKDqosm2y9YVhnVizD_l8V_VhnzmbnH-_nkuZUsDoM.php(101): Drupal\Core\Template\TwigExtension->escapeFilter(Object(Drupal\Core\Template\TwigEnvironment), Array, 'html', NULL, true)
#20 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/vendor/twig/twig/src/Template.php(455): __TwigTemplate_f04399e451091e639f505eab00f408a557de7293fae6c6cf862dbf71180d28a6->doDisplay(Array, Array)
#21 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/vendor/twig/twig/src/Template.php(422): Twig\Template->displayWithErrorHandling(Array, Array)
#22 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/vendor/twig/twig/src/Template.php(434): Twig\Template->display(Array)
#23 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/themes/engines/twig/twig.engine(64): Twig\Template->render(Array)
#24 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Theme/ThemeManager.php(384): twig_render_template('core/themes/sev...', Array)
#25 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(431): Drupal\Core\Theme\ThemeManager->render('maintenance_pag...', Array)
#26 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(200): Drupal\Core\Render\Renderer->doRender(Array, false)
#27 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Template/TwigExtension.php(501): Drupal\Core\Render\Renderer->render(Array)
#28 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/sites/default/files/php/twig/5df9e26964174_html.html.twig_TJ8KBg8fy19rEgsxskddslnXl/x3eCGOW1abpvG70Aa7twJmJbzu6T_js5pBk2oxBqutc.php(102): Drupal\Core\Template\TwigExtension->escapeFilter(Object(Drupal\Core\Template\TwigEnvironment), Array, 'html', NULL, true)
#29 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/vendor/twig/twig/src/Template.php(455): __TwigTemplate_8aa615706e9dd4092504d00287dfff0eff987824ff8becd2cbc1d354673b863f->doDisplay(Array, Array)
#30 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/vendor/twig/twig/src/Template.php(422): Twig\Template->displayWithErrorHandling(Array, Array)
#31 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/vendor/twig/twig/src/Template.php(434): Twig\Template->display(Array)
#32 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/themes/engines/twig/twig.engine(64): Twig\Template->render(Array)
#33 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Theme/ThemeManager.php(384): twig_render_template('core/themes/cla...', Array)
#34 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(431): Drupal\Core\Theme\ThemeManager->render('html', Array)
#35 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(200): Drupal\Core\Render\Renderer->doRender(Array, true)
#36 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(144): Drupal\Core\Render\Renderer->render(Array, true)
#37 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(573): Drupal\Core\Render\Renderer->Drupal\Core\Render\{closure}()
#38 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/Renderer.php(145): Drupal\Core\Render\Renderer->executeInRenderContext(Object(Drupal\Core\Render\RenderContext), Object(Closure))
#39 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Render/BareHtmlPageRenderer.php(66): Drupal\Core\Render\Renderer->renderRoot(Array)
#40 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/ProxyClass/Render/BareHtmlPageRenderer.php(76): Drupal\Core\Render\BareHtmlPageRenderer->renderBarePage(Array, Object(Drupal\Core\StringTranslation\TranslatableMarkup), 'maintenance_pag...', Array)
#41 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/modules/system/src/Controller/DbUpdateController.php(196): Drupal\Core\ProxyClass\Render\BareHtmlPageRenderer->renderBarePage(Array, Object(Drupal\Core\StringTranslation\TranslatableMarkup), 'maintenance_pag...', Array)
#42 [internal function]: Drupal\system\Controller\DbUpdateController->handle('info', Object(Symfony\Component\HttpFoundation\Request))
#43 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Update/UpdateKernel.php(115): call_user_func_array(Array, Array)
#44 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/core/lib/Drupal/Core/Update/UpdateKernel.php(76): Drupal\Core\Update\UpdateKernel->handleRaw(Object(Symfony\Component\HttpFoundation\Request))
#45 /data/www/moje-domena.cz/www.moje-domena.cz/update.php(28): Drupal\Core\Update\UpdateKernel->handle(Object(Symfony\Component\HttpFoundation\Request))
#46 {main}";}


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - Chyba při manuálním core update z 8.6.9 na 8.8.0
PříspěvekNapsal: 19 pro 2019 11:15 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

aktualizace by Vám měla bez problému fungovat rovnou na poslední verzi aplikace. Pokud používáte modul pathauto, tak je potřeba ho před aktualizací aplikace (příp. během) zaktualizovat. Aktualizace souboru settings.php není nutná.

Chyba, kterou jste uvedl, souvisí s neexistující tabulkou path_alias (resp. vasprefix_path_alias). A proto vyzkoušejte tabulku přidat do databáze manuálně. V tomto příspěvku naleznete SQL příkaz, pomocí kterého vytvoříte právě chybějící tabulku path_alias a ještě tabulku path_alias_revision . Takže se na adrese https://mysql.nazev-vasi-domeny.cz přihlaste do správy databáze a vytvořte tabulky spuštěním SQL příkazu. Dle chybového hlášení u tabulek používáte prefix drupal, a proto musíte v příkazu upravit názvy tabulek. V případě prefixu drupal bude upravený SQL příkaz vypadat následovně:
Kód:
CREATE TABLE `drupalpath_alias` (
  `id` INT(10) UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `revision_id` INT(10) UNSIGNED DEFAULT NULL,
  `uuid` VARCHAR(128) CHARACTER SET ASCII NOT NULL,
  `langcode` VARCHAR(12) CHARACTER SET ASCII NOT NULL,
  `path` VARCHAR(255) DEFAULT NULL,
  `alias` VARCHAR(255) DEFAULT NULL,
  `status` TINYINT(4) NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`id`),
  UNIQUE KEY `path_alias_field__uuid__value` (`uuid`),
  UNIQUE KEY `path_alias__revision_id` (`revision_id`),
  KEY `path_alias__status` (`status`,`id`),
  KEY `path_alias__alias_langcode_id_status` (`alias`(191),`langcode`,`id`,`status`),
  KEY `path_alias__path_langcode_id_status` (`path`(191),`langcode`,`id`,`status`)
) ENGINE=INNODB DEFAULT CHARSET=utf8mb4 COMMENT='The base table for path_alias entities.';
CREATE TABLE `drupalpath_alias_revision` (
  `id` int(10) unsigned NOT NULL,
  `revision_id` int(10) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `langcode` varchar(12) CHARACTER SET ascii NOT NULL,
  `path` varchar(255) DEFAULT NULL,
  `alias` varchar(255) DEFAULT NULL,
  `status` tinyint(4) NOT NULL,
  `revision_default` tinyint(4) DEFAULT NULL,
  PRIMARY KEY (`revision_id`),
  KEY `path_alias__id` (`id`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8mb4 COMMENT='The revision table for path_alias entities.';

Po přidání tabulek do databáze znovu zkuste provést aktualizaci aplikace.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - Chyba při manuálním core update z 8.6.9 na 8.8.0
PříspěvekNapsal: 20 pro 2019 08:47 
C4 zákazník

Registrován:
05 čer 2018 09:02
Příspěvky:
4
Moc děkuju, už to na verzi 8.8.0 klape :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drupal - Chyba při manuálním core update z 8.6.9 na 8.8.0
PříspěvekNapsal: 20 pro 2019 09:53 
C4 podpora
C4 podpora

Registrován:
30 čer 2009 08:14
Příspěvky:
8492
Dobrý den,

děkuji za potvrzení řešení. Mezitím vyšla nová verze 8.8.1, takže doporučuji ještě provést aktualizaci.

_________________
Radek Plašil
Webhosting C4
https://www.c4.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
FTP Uploader
Staňte se naším zákazníkem!
Hledáme kolegy
Drupal partneři

Seznam všech partnerů

Drupal Hosting
Návody pro C4

© 2009-2024 ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. Kontaktní e-mail: forum@c4.cz
Diskuzní fórum využívá technologie: phpBB, phpBB-SEO.com, phpBB.cz